UTMB  2009

Igazából nem is egy, hanem négy különböző távú terepfutóversenyt rendeztek egyszerre:

- a főtáv az UTMB, ezen 167 km alatt 9400 m-es szintemelkedést kell leküzdeniük a futóknak;
- a CCC (Courmayeur-Champex-Chamonix) távja 98 km, 5600 m szintemelkedéssel;
- a TDS (Sur les Traces des Ducs de Savoie) távja 105km, 6700m szintemelkedéssel;
- A PTL (La Petite Trotte à Léon) versenyt pedig háromfős csapatok számára rendezték, ennek távja 250 km volt, 18 000 m szintemelkedéssel.
A távot a csapatoknak végig együtt maradva kellett teljesítenie.

Az idei UTMB versenyt a spanyol címvédő, Kilian Jornet nyerte, 21:33:18-as idővel. Második lett a francia Sebastien Chaigneau (22:36:45), harmadik a japán Tsuyoshi Kaburaki (22:48:36). Ezen a távon a 9 magyar indulóból hatan értek célba, és két magyar futó került be a top 50-be: 7. lett Németh Csaba, 38. pedig Karlowits-Juhász Tamás.

UTMB magyar teljesítők, 2009:
Fridrich László 36:01:38 (292.)
Gyurján Tamás 44:42:45 (1167.)
Karlowits-J. Tamás 28:00:14 (38.)
Kiss Attila 40:15:41 (619.)
Németh Csaba 23:45:56 (7.)
Szilágyi Anita 44:23:48 (1112., kat. 36.)

A CCC versenyt a svájci Jean-Yves Rey nyerte (11:40:47), második lett a görög Nikolaos Kalofyris (12:15:35), harmadik a francia Ludovic Pommeret (12:34:20). A CCC-n rajthoz állt 18 magyar indulóból 13-an értek célba, itt is ketten voltak a legjobb ötvenben: 28. lett Papp Gergely, 49. pedig Szemerédi András.

Zenyik Róbert 21:45:22 (511.)

A TDS versenyen két francia futó végzett az élen: Patrick Bohard volt a leggyorsabb 14:01:48-as idővel, őt követte Thomas Saint Girons, 14:04:40-es eredménnyel. Harmadik helyre az amerikai Alun Powell ért be, ideje 14:40:23 volt. Ezen a távon mind az 5 magyar induló célba érkezett, legjobb helyen Pész Attila (25.) végzett.